środa, 18 września 2013

Ocena watahy (2)!

Oceniająca: Muriel Meg


Wygląd: (8/10)

Kolorystyka bloga wspaniale się komponuje, ale klasyczny szablon nie daje pełnego efektu. Zastanów się nad zamówieniem na szablonowniach. Domena jest taka sama jak tytuł bloga i nie mam do tego zbyt wielu uwag. Natomiast "Srebrny Chabr"? Skąd to wzięłaś i dlaczego akurat to? Nigdzie na blogu nie ma legendy nazwy danego terenu, pomyśl nad zmianą tego, ponieważ to bardzo zastanawia.


Treść: (24/30)

Opowiadania są bardzo ciekawe i emocjonujące.


Styl: (3/5)

Zróżnicowany, co jest nieuniknione w blogach grupowych, ale również krótkie opowiadania nie są przyjemne. Warto to zmienić.


Poprawność: (3,5/5)

Hmm.. w większej części występują błędy interpunkcyjne. Ortografia też miejscami nawala.


Dodatki: (4/5)

Kolorowe rybki, kalendarz pełni, archiwum i sondy. To wszystko daje miły i przytulny efekt w kolumnach.
Zakładek jest trochę za dużo, "Tereny Watahy" i "Jaskinie" mogą być połączone.


Razem: 42,5 pkt
Ocena: Bardzo dobry

Opowiadania!

Przypominam o pisaniu opowiadań! Osoby które nie będą mogły ich pisać przez dłuższy czas, mogą zgłosić nieobecność!

                                                                            Wasz samiec alfa Hiacynt

Ocena watahy!

Nasza wataha została oceniona przez stronę "Oceny watah i stad".

Bardzo dziękuję za ocenę Pliszce, oceniającej która podjęła się ocenienia naszej watahy.

                                                                        Wasz samiec alfa, Hiacynt

poniedziałek, 16 września 2013

Ocena watahy!

Nasza wataha została oceniona przez stronę "Oceny watah i stad"!

Wataha Srebrnego Chabra

- Wygląd strony głównej: (max. 40 pkt)

1. Tło - nijak nie pasuje do ogólnej tematyki bloga. Ładne i przejrzyste, jednak nie tematyczne. (2 pkt)
2. Tytuł bloga - ma ładny, niebieski kolor. Litery może trochę za grube, jednak da się je rozczytać. (9 pkt)
3. Tytuł posta - podobnie jak z tytułem strony. Szkoda tylko że niektóre litery typu "ż" i "ę"nie są pisane czcionką (8 pkt)
4. Estetyka i czytelność -  czytelna i estetyczna. Myślę że nikt nie ma problemów z odnalezieniem poszczególnych fragmentów na stronie głównej. (10 pkt)

- Strony: (max. 30 pkt)

1. Ilość stron oryginalnych (nie ma ich w innych watahach/stadach) - jest ich wiele. M.in. "Sąd" i "Instytucje prywatne" na blogu a także wiele stron dodatkowych na dodatkowym blogu "Kroniki taktyki"(ostatniej zakładce). (10 pkt)
2. Błędy - podczas oglądania stron nie zauważyłam ani jednego.(10 pkt)
3. Estetyka i czytelność - Estetyczne i czytelne. Czego chcieć więcej? (10 pkt)

- Gadżety: (max. 20 pkt)

1. Ilość - gadżetów na głównym blogu watahy jest siedem (pominęłam dwa które w stadach i watahach są praktycznie zawsze: 1. Autorzy 2. Archiwum bloga). (10 pkt)
2. Estetyka i czytelność - estetyczne i czytelne. Na górze strony jest tylko problem oddzielania od siebie informacji tekstowych. Radzę to poprawić. (9 pkt)

Najwyższy możliwy wynik: 90 pkt.
Ogólny wynik: 76 pkt.

Ocena: Bardzo dobra.

Oceniła: Pliszka

Ponownej oceny Watahy Srebrnego Chabra dokonamy za miesiąc.

poniedziałek, 9 września 2013

Przegłosowane!

Samanta otrzyma przydomek: Dobra
Narcyz otrzyma przydomek: Szlachetny

sobota, 7 września 2013

Lola odchodzi!


Powód odejścia: nie pisanie opowiadań rzez dłuższy czas.

Przegłosowane!

Narcyz i Samanta otrzymają przydomki! Zapraszamy wszystkich do zaproponowania przydomków które pasują do Narcyza lub Samanty. Zostaną one umieszczone w ankietach i zostanie wybrany najlepszy dla obu alf.