sobota, 3 stycznia 2026

Odchodzą!

Epidemia nalotnika gardła zebrała żniwo, choć wśród imion wykreślonych ze spisu ludności i stanowisk znajdują się też imiona obywateli, co do których nikt nie ma pewności, czy rzeczywiście byli chorzy... No cóż, czasem jedno czy dwa ziarna piasku zagubią się w beczce cukru i nigdy nie zostaną odnalezione, co najwyżej za rok czy dwa zachrzęszczą komuś w zębach.
Przed nami zwycięzcy wczasów po wsze czasy. Powitajmy ich minutą ciszy.
Wyjątkowo zawieramy w ogłoszeniu zarówno zwykłych, wolnych i niewolnych obywateli Chabrowego Reżimu.


Laponia - powód: śmierć

Almette - powód: śmierć

Domael - powód: śmierć

Oliwia - powód: śmierć

Alta - powód: śmierć

Szklanka - powód: śmierć

Mi - powód: śmierć

Frezja - powód: śmierć

Konstancja Krzemkowa - powód: śmierć

Brzoza - powód: śmierć

Nymeria - powód: śmierć

Kali - powód: śmierć

Ruka - powód: śmierć

Szalka - powód: śmierć

Piwonia - powód: śmierć

Cykoria - powód: śmierć

Domino - powód: śmierć

Tiska - powód: śmierć


Falvie - powód: śmierć

Kamael - powód: śmierć

Yolotl - powód: śmierć

Olivier - powód: śmierć

Theodore - powód: śmierć

Miguel - powód: śmierć

Harpia - powód: śmierć

Kezuko - powód: śmierć

Mikaela - powód: śmierć

Arteus - powód: śmierć

Xochicoatl - powód: śmierć

Szalej - powód: śmierć


środa, 31 grudnia 2025

Podsumowanie grudnia!

Kochani!
Mam déjà vu. Czuję, jakbym przed chwilą wygłaszał Wam podsumowanie miesiąca, a przecież robiłem to przed przeszło... miesiącem. Dziś przed nami podsumowanie grudnia, wcale nie takie spóźnione, jak mogłoby być, gdyby nasz stary medyk nie przypomniał mi o nim zupełnym przypadkiem (tak, data, pod którą widzicie podsumowanie, jest lewa jak wybory na alfę). Pocieszające jest jedynie to, że obaj zapomnieliśmy o swoich końcowomiesięcznych zwyczajach. Ha ha.
Przed nami podium tegomiesięcznych pisarzy. Ostatnie w tym roku, a jak licznie obsadzone! Członkowie nie zawiedli swojej watahy!

Na pierwszym miejscu niesamowita Yrsa z 7 opowiadaniami,
na drugim przewszechmogący Delta z 5 opowiadaniami,
na trzecim klasa sama w sobie, Domino z 4 opowiadaniami,
a poza podium również trzech znamienitych muszkieterów, KataraktaTalia, i Kalina.

Innymi postaciami, które wystąpiły w naszych opowiadaniach, byli MezulariaMiodełkaEilertMisungNicpońKoyaanisqatsi i Szkliwo.

Odbierajcie swoje punkty umiejętności i do zobaczenia w NOWYM ROKU!!!

                                                         Wasz kochający samiec alfa,
                                                               Agrest

piątek, 26 grudnia 2025

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Moi Mili, Mieszkańcy Chabrowego Lasu!
Sosnowego lasu. Z chabrami i Chabrami w środku.

Fakt faktem. Grudzień, a wraz z nim cały stary rok, chyli się ku końcowi. Nadchodzi nowe, istota postępu. Istota tworzenia. Usiądźmy na chwilę przy naszym ognisku, aby myślami jeszcze raz wrócić do wszystkiego, co nas tu spotkało.
  • WSC powitała nowe postacie, takie jak Dalia i Talia oraz Kalina.
  • Nie obyło się też bez bardziej refleksyjnych momentów. W tym roku nasze szeregi opuścili bezpowrotnie między innymi C6, PinezkaSalvatore.
  • Nie nadarzył się żaden konkurs, albowiem zajęliśmy się cichym budowaniem fundamentów pod nową, świetlaną przyszłość naszej dziatwy.
  • Lista Przebojów WSC powitała dziewięć nowych piosenek: w związku z czym całość liczy już zawrotne sto trzynaście piosenek!
  • W ramach dodatku: na naszym kanale YT pojawiło się też dziesięć pierwszych shortów promujących opowiadania. Ta inicjatywa będzie kontynuowana!
  • Pod koniec roku wybuchła epidemia nalotnika gardła, która dostarczyła nam niekoniecznie pozytywnych wrażeń, ale i niezapomnianych emocji. Jak do tej pory zabrała ze sobą kolejne wilki: wielu Wolnych i Niewolnych Obywateli Chabrowego Reżimu, a także nasze drogie Mi oraz Almette.
Tyle się działo. Wraz z tym słodko-gorzkim akcentem, póki wspomnienia jeszcze świeże, odrzućmy nostalgię, na rzecz beztroskiego i niefrasobliwego świętowania! Jak bowiem lepiej uczcić, że co dobre, zostaje w naszej pamięci, a co złe, już za nami?

W tym roku już miało nie być vinesów. Było już tuż tuż, już ledwie krok, żeby ten straszny scenariusz vinesowej pustki został zrealizowany. Na szczęście wciąż istnieją dobre dusze, które nieustannie pchają świat naprzód. Prosto od naszej drogiej nowej starej Towarzyszki, Kaliny, we współpracy z naszym najdroższym alfą, czyli mną, kompilacja nowych vinesów WSC - wiecie, że to już piętnasta część memiczno-filmowej kroniki naszej watahy?




A teraz, nie schodząc z tematu wspomnień, coś, co tygryski lubią najbardziej:
⥊⥊ Memiczne podsumowanie roku ⥋⥋




Myśleliście, że to koniec?
To jeszcze nie koniec!
Pora rozkręcić tę imprezę... Posiedzieliśmy, powspominaliśmy. Czas wyskakiwać na parkiet. Teraz dla odmiany przed nami zupełnie nowy singiel kultowego zespołu:
WSC Betonyyyyyyyyyyyyyy!
Powitajmy ich gorącymi brawami i już uczmy się tekstu na pamięć!


Do zobaczenia już niebawem! Jak zwykle! Jak zwykle...

                                                            Wasz samiec alfa,
                                                                      Agrest

wtorek, 23 grudnia 2025

niedziela, 30 listopada 2025

Podsumowanie listopada!

Kochani,
prawie dziś zaspałem. To znaczy, nie, że rano, tylko teraz, wieczorem! Zamiast wygłaszać podsumowanie miesiąca, ułożyłem się do snu w swoim wygodnym kąciku i dopiero Legion przypomniał mi, że poddani... to znaczy, towarzysze, czekają z utęsknieniem na rozdanie tegomiesięcznych honorów. Oto więc ziewam i jestem, staję przed Wami z łapamo pełnymi wieści. Trzymajcie się w tej Chabrowni.

Oto podium miesiąca:
Na pierwszym miejscu potężna Yrsa z 2 opowiadaniami, 
a na drugim Dalia, Delta i Xiv, co do tego nikt chyba nie miał Wątpliwości (hehe), z 1 opowiadaniem.

Innymi postaciami, które wystąpiły w naszych opowiadaniach, były MezulariaMiodełkaEilertMisungKoyaanisqatsi oraz Szkliwo.

Gratulacje i zgłaszajcie się po swoje punkty! A teraz dobranoc i do zobaczenia za miesiąc...

                                                                   Wasz samiec alfa,
                                                                        Agrest

piątek, 31 października 2025

Podsumowanie października!

Drodzy!
Jak głosił poeta i wielki wieszcz polski... mniej więcej tak: Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie? Co to będzie!
W takiej atmosferze więc kończy nam się październik, pełny głębokich ciemności i smagania wichrem zmarzniętych ździebełek traw o trzeciej nad ranem. Na szczęście zegarków tu nie mamy i nie musimy kłócić się między sobą, czy zmiana czasu to dobry, czy zły wynalazek. Przypominam, że wraz z dniem pierwszym listopada w WSC nastaje ziiima! A w międzyczasie...
Niech księżyca jasność blada
Szczelinami tu nie wpada. 
Tylko żwawo, tylko śmiało.
Oto nasze małe (dosłownie) podium miesiąca!

Na miejscu pierwszym Yrsa, Talia oraz Xiv z 1 opowiadaniem,
i tyle, koniec, gdzie się patrzysz, co? Zwycięzców miesiąca mam wyżej!

Innymi postaciami, które wystąpiły w naszych opowiadaniach, były Mezularia, Miodełka, Eilert, Misung, Koyaanisqatsi oraz Szkliwo.

Gratulacje dla wszystkich październikowych pisarzy! Wypijmy za Waszego niezłomnego ducha!

                                                                   Wasz samiec alfa,
                                                                        Agrest

wtorek, 30 września 2025

Podsumowanie września!

To był szybki miesiąc, Kochani!
Szybki jak szczupak, szybki jak koniec lata. Tak, tak, Moi Mili. Już za chwilkę w naszej watasze rozpoczyna się jesień. Zaraz pierwszy listopada, potem święta, potem wesołego jajka, a potem znowu lato i tak się kręci życie w tym naszym grajdołku.
No dobrze, dobrze, nie przynudzam, czas chować się do ciepłej norki, zanim nas zmoczy deszcz, jesienny deszcz. Sezon przeziębień zbliża sie wielkimi krokami.

Na pierwszym miejscu w tym miesiącu widzimy Bleu oraz Agresta z 1 opowiadaniem,
a cała reszta miała wakacje. Gratulacje dla wytrwałych, hańba leniom! Taki żart oczywiście. Wakacje zawsze na propsie.

Innymi postaciami, które wystąpiły w naszych opowiadaniach, były Mezularia, Miodełka, Eilert, Misung, Koyaanisqatsi oraz Szkliwo.

A teraz do boju, Kochani, wytrwać w tej okropnej pogodzie. I do zobaczenia już niebawem!

                                                                         Wasz samiec alfa,
                                                                          Agrest