Ani się obejrzeliśmy, a tu minął nam kolejny miesiąc. Dosłownie. Jak wszyscy wiedzą, jeszcze chwilka, jeszcze kawałek... ale jeszcze nie, więc dziś czas na zupełnie zwyczajne, comiesięczne podsumowanko. Patrzcie i niech delektują się Wasze serca.
Na miejscu pierwszym mamy w tym miesiącu Wayfarera, dzięki którego 2 opowiadaniom nie stoją tu wszyscy, którzy napisali!
A na miejscu drugim, bo tyle ich mamy, stoją Mi, Falvie, Oxide, Kamael i Harpia z 1 opowiadaniem.
Innych postaci właściwie to... wcale nie zobaczyliśmy w naszych opowiadaniach. Taki cichy to był miesiąc, ale on już się kończy. A wiecie, co się jeszcze nie kończy? Ha!
I jeszcze jedna rzecz, której admin nie zapisał sobie w kalendarzu bo ufnie wierzył, że będzie pamiętać o niej stuprocentowo niezawodnie, jak zawsze, a tymczasem beztrosko o niej zapomniał. Tak więc w tym miesiącu mamy tyko jednego zwycięzcę głosowania:
A dziś wyjątkowo, żeby było przyjemniej, stary ale jary hicior do tańczenia.
Moi Mili,
Rodacy,
Przyjaciele,
Moja Mała Rodzinko,
dzisiejsze podsumowanie jest nie tylko podsumowaniem miesiąca, ale i roku: kolejnego roku, który spędziliśmy wspólnie w tym lesie i kolejnego roku jego istnienia (już prawie, prawie...). Trudno opisać, jak ogromną radością i zaszczytem jest dla mnie pisać tę wiadomość. Najchętniej teraz bym po prostu podreptał do każdego z Was i wyściskał, jednak powstrzymuje mnie, no... ta wkurzająca, niewidzialna ściana. Mniejsza z tym.
Najpierw sprawy porządkowe, zanim przejdziemy do wspominek!
Na pierwszym miejscu na podium miesiąca, Agrest, czyli zdaje się ja, z 2 opowiadaniami,
A na drugim, ojoj, oto silna grupa pod wezwaniem: Domino, Kawka, Kraska, Falvie, Cykoria, Delta, Hiekka, Sigma, Kezuko, Variaishika oraz Harpia z 1 opowiadaniem.
A innymi postaciami, które pojawiły się w naszych opowiadaniach, były Mezularia, Koyaanisqatsi i Szkliwo.
A zanim grudzień wyda ostatnie tchnienie, króciutkie, króciuteńkie przypomnienie tego roku:
W kwietniu Wataha Srebrnego Chabra zyskała pierwszą od dawna samicę alfa: Nymerię!
W czerwcu mieliśmy jedyny w tym roku miesiąc tematyczny, ale za to jaki: Miesiąc Shików!
Mieliśmy też trzecią w historii epidemię oraz wojnę z Watahą Wielkich Nadziei.
Wyobraźcie sobie, z TeGo WsZyStKiEgO nie mieliśmy w tym roku żadnego konkursu. Ale każdą złą passę przychodzi w końcu przełamać...
A dzisiaj... dzisiaj, Moi Kochani, jak co pół roku, postarzamy nasze wilki o rok. W związku z tym na emeryturę - chyba pierwszy raz w historii tak licznie! - mogą przejść Lato, Saroe, Agrest i C6!
Oj, to stanowczo był specyficzny rok.
Przejdźmy dalej. Teraz mały, noworoczny prezent, który dziś wylądował pod naszą choinką. W nadchodzącym roku, do WSC zawita nowość, a raczej starość z dawnych, dobrych czasów.
Czy pamiętacie jeszcze cotygodniowe głosowania? Obserwujemy właśnie tak zwany wielki powrót: zarówno z zupełnie nowymi pytaniami oraz kategoriami pytań, jak i tymi z poprzednich głosowań, ale i postaciami, których tamtych, zamierzchłych czasach nie było jeszcze z nami.
W takim razie wchodźcie na Kroniki Tatyki i wybierajcie znowu swoich kandydatów na medal z ziemniaka!
A na sam koniec, już zgodnie z naszą świecką tradycją, kawałek memicznej kroniki WSC: